جدیدترین مطالب بلاگ :::::::::::::::::::::::::::

 CPM در تبلیغات
پیش از هر چیز، بهتر است بگوییم که CPM اگرچه به معنای Cost per mile تعریف‌‌‌ می‌شود، اما بسیاری از...
بازاریابی داده‌ محور چیست؟
بازاریابی داده محور استراتژی استفاد‌ه از اطلاعات مشتری برای بهبود و هدف‌گذاری خرید و ارسال...
تست A/B چگونه کسب و کار شما ارتقا می دهد؟
همه ما در بسیاری از اوقات هنگام تصمیم‌گیری‌های بزرگ دچار سردرگمی شده و یا در دوراهی قرار می‌گیریم...
بازاریابی پارتیزانی
امروزه تقریبا تمام کسب و کار‌ها تمرکز بسیاری بر بهبود کارایی و اثر بخشی بازاریابی دارند. به همین...
گواهینامه SSL چیست؟
نوشین خراسانی
۳۰ آذر ۱۴۰۰

احتمالا شما نیز اولین بار با شنیدن نام SSL به این فکر کرده‌اید، که SSL چیست؟ در پاسخ باید گفت که سرویس SSL در حقیقت گواهینامه‌ای است که به تامین امنیت سرور‌ها می‌پردازد. از طریق این گواهینامه می‌توان تراکنش مالی، شبکه‌های اجتماعی، اتصال بین وب سرور و مرور‌گر را امن نمود. به بیان دیگر گواهینامه SSL نام دامنه را به هاست، سرور و هویت سازمانی متصل می‌نماید. هر سازمان باید به منظور ایجاد و شروع ارتباط امن با مرورگر، گواهینامه را بر روی سرور خود نصب نماید. بدین صورت تمام ترافیک بین مرورگر و وب‌سرور امن خواهد شد. پس از نصب پروتکل، اپلیکیشن که با نام HTTP هم شناخته شده به HTTPS تغییر می‌کند و این به معنای برقراری امنیت است.

 

انواع SSL و تفاوت گواهینامه‌ها

پیش از خرید این گواهینامه لازم است انواع آن را بشناسید زیرا انواع مختلفی از آن وجود دارد که برای هر کسب و کار نوع خاصی مناسب است. در حال حاضر سه نوع اس اس ال وجود دارد که در سطوح امنیتی متفاوتی قرار دارند. لازم به ذکر است که تفاوت امنیت در بین این سه نوع بالا است پس با توجه به نیاز هر کسب و کار و نوع امنیت مورد نیاز یکی از این سه نوع انتخاب می‌‌شود. نوع اول یا DV، تنها مالکیت سایت را تایید می‌کند و با فرآیندی بسیار آسان انجام می‌شود، یک CA نیز به جهت تایید هویت یک پیام به آدرس ایمیل وبسایت ارسال می‌نماید و بدون نیاز به اطلاعات خاص دیگری اعمال می‌شود. این نوع SSL اعتبار کمتری دارد و قابل نفوذ است.

نوع بعدی، اس اس ال از نوع OV است که به منظور اعمال آن CA باید اطلاعاتی شامل مشخصات شرکت، مکان و نام دامنه را تایید نموده و معمولا پس از چند روز آماده می‌شود. این نوع مناسب وبسایت‌هایی با حساسیت کمتر است. نوع آخر نیز نوع EV است که بالاترین سطح امنیت را دارا است. به منظور اعمال این نوع امنیت تحقیقات مفصلی انجام می‌شود که پس از آن هویت تایید خواهد شد. علامت آن نیز درج نام شرکت یا یک قفل به رنگ سبز در URL bar است.

 

مدت گواهینامه SSL

گواهینامه‌های اس اس ال توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود ولی مدت زمان اعتبار آن‌ها معمولا چیزی بین یک تا دو سال خواهد بود. لازم به ذکر است که سرویس‌ها‌ی بلندمدت صرفه اقصادی بیشتری دارند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود یکی از این سرویس‌ها را انتخاب نمایید.

 

انتخاب صحیح گواهینامه گواهینامه sslSSL

همان‌طور که اشاره کردیم سه نوع اس اس ال در دنیای وب وجود دارد که در سطوح مختلف امنیت قرار دارند، اما کدام یک مناسب شما هستند؟ در صورتی که شما فقط از وبسایتتان برای اطلاع رسانی استفاده می‌کنید و یا فقط یک وبسایت شخصی دارید نوع مناسب شما نوع DV خواهد بود. این گواهینامه علاوه بر صرفه‌اقتصادی به صورت آنی صادر می‌شود و در نتیجه شما نیازی به تایید هویت نخواهید داشت.

اگر سایتی برای شرکت خود طراحی نموده‌اید و فقط به جهت احساس امنیت خود و مخاطبتان به اعمال SSL می‌پردازید نوع OV مناسب شما است. اما در صورتی که پای یک شرکت، کارخانه و یا کسب و کار بزرگ و حتی متوسط در میان باشد پیشنهاد متخصصان به شما EV خواهد بود. به وسیله این نوع گواهینامه آرامش و اعتبار همواره کنار اسم سایت شما به چشم خواهد آمد.

خرید SSL

قیمت اس اس ال بسته به نوع و مدت زمان اعمال آن متفاوت است. قیمت‌ها برای نوع DV از حدود ۱۵۰ تا دو میلیون بوده و برای نوع OV بازه‌ی قیمتی بین یک تا دو میلیون تومان است. بالاترین قیمت نیز همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید متعلق به اس اس ال نوع EV است که از حدود ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

 

گواهینامه SSL رایگان

برای اعمال این نوع گواهینامه نیازی به خرید و نصب گواهینامه روی سرور نبوده و تنها با ثبت‌نام در سایت‌های ارائه دهنده می‌توان ارتباطی امن ایجاد نمود. شما پس از دریافت این نوع SSL خودتان آن را روی سرور نصب خواهید کرد.

۴.۸/۵ - (۱۸ امتیاز)
نوشین خراسانی

نوشین خراسانی

نوشین از اولین افرادی بود که به تیم ما ملحق شد. بعد از دریافت مدرکش در مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی و کار در یک آژانس بازاریابی، متوجه علاقه زیادش به دیجیتال مارکتینگ شد. نوشین با تحقیق و یادگیری در زمینه مورد نیاز کسب و کار شما، براتون محتوا تخصصی تولید می‌کنه.

۰ Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.