جدیدترین مطالب بلاگ :::::::::::::::::::::::::::

 CPM در تبلیغات
پیش از هر چیز، بهتر است بگوییم که CPM اگرچه به معنای Cost per mile تعریف‌‌‌ می‌شود، اما بسیاری از...
بازاریابی داده‌ محور چیست؟
بازاریابی داده محور استراتژی استفاد‌ه از اطلاعات مشتری برای بهبود و هدف‌گذاری خرید و ارسال...
تست A/B چگونه کسب و کار شما ارتقا می دهد؟
همه ما در بسیاری از اوقات هنگام تصمیم‌گیری‌های بزرگ دچار سردرگمی شده و یا در دوراهی قرار می‌گیریم...
بازاریابی پارتیزانی
امروزه تقریبا تمام کسب و کار‌ها تمرکز بسیاری بر بهبود کارایی و اثر بخشی بازاریابی دارند. به همین...
سایت سئو
سئو سایت چیست؟
طراح وب سایت
۲۲ شهریور ۱۴۰۰

سئو سایت به بیان مهم‌ترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو می‌پردازد. فرآیند بهینه سازی برای موتورهای جستجو را نمی‌توان به سادگی روی سایت پیاده کرد. چرا که نیازمند دانش زیاد، علم پیش‌زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوهای رنک‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین مسئولیت کارشناسان سئو، ارائه اطلاعات به‌روز در این زمینه است.

 

هدف سئو سایت چیست؟

هدف سئو کمک به سایت در کسب جایگاه بالاتر در نتایج جستجوی روزمره و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. ارائه بیشترین صفحات مرتبط با محتوای مورد جستجو دارای فواید زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است. کاربر نتایج مرتبط را می‌بیند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود. چرا که به وسیله الگوریتم آن کاربر به بیشترین صفحات مرتبط با جستجوی خود دست می‌یابد.

به صورت تیتروار اهداف سئو در موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • در بازدید سایت فوق‌العاده موثر است
 • موجب برند شدن سایت می‌شود
 • ترافیک سایت را چند برابر می‌کند
 • سایت در صفحه نتایج موتور جستجو در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد
 • در سایت‌های فروشگاهی بر فروش کل، تاثیر می‌گذارد
 • به بهترین نحو در تبلیغات موثر است

 

سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه به بررسی مستقیم مطالب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و… مرتبط می‌شود؛ یعنی هر چیزی که در سایت خود آپلود می‌کنید به SEO On Page مربوط است. این شیوه اساس همه تلاش‌های بهینه‌سازی است، چرا که جایی است که شما می‌توانید بیشترین اثر و کنترل را روی آن داشته باشید. تغییراتی را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید، در نتایج جستجو موثر است. بنابراین این که روش SEO On Page به درستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود فوق‌العاده حائز اهمیت است.

 

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

روش بهینه‌سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهایی است که محل اعمال آن‌ها در خارج سایت شماست. یعنی دقیقا بر خلاف روش SEO On Page. این متد شامل تمام مواردی است که می‌تواند در اخذ رتبه‌بندی برتر سایت شما کمک کند. SEO off Page در مرحله ابتدایی در به‌دست آوردن لینک‌کنندگان (یعنی پیوندهایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند) تمرکز می‌کند و سپس با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود اقدام به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌کند. SEO Off Page را یک فرآیند نامحدود در نظر بگیرید که توسط مهندسین سئو در جهت به‌دست آوردن لینک‌کنندگان، مدیریت می‌گردد.

 

سئو کلاه سفید

یکی از اصطلاحات فنی این حوزه، سئو کلاه سفید است که به مجموعه روش‌ها و تکنیک‌هایی که از اصول و راهنمایی‌های موتورهای جستجو پیروی می‌کنند، اشاره دارد. اما دقت کنید به هیچ عنوان منظورمان فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران نیست. سئو کلاه سفید به سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود. زیرا یا اجرای طولانی مدت داشته و یا از روش‌ها و سیاست‌های درست برای کسب رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.

 

سئو کلاه سیاه

عبارت سئو کلاه سیاه اشاره به دستورالعمل‌هایی دارد که به منظور گمراه کردن، بازی دادن و دستکاری الگوهای موتورهای جستجو با هدف کسب رتبه‌بندی بهتر، استفاده می‌شود. این حائز اهمیت است که بدانید این‌ متد‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و استفاده از این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بردارد. انجام روش‌های سئو کلاه سیاه شاید موجب افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود؛ اما می‌تواند منجر به پرداخت جریمه و یا در موارد دیگر حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود و در نهایت به مجموعه تکنیک‌هایی که برای بهینه‌سازی سایت به کار می‌روند را عنوان می‌کنیم:

 • زیاد کردن لینک‌های خارجی
 • تغییر نام ورودی‌ها
 • لینک یک طرفه
 • کلمات کلیدی
 • به کارگیری Meta Tag
 • استفاده صحیح از عنوان
 • استفاده از robots.txt
 • بهینه‌سازی محتوا
۵/۵ - (۴ امتیاز)
طراح وب سایت

طراح وب سایت

۰ Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.